20 Kasım 2014 Perşembe

Ali Baba Nargile & Restaurant Blogger Etkinliği               

Haftasonu Sosyal Medya Uzmanı  Ohannes Kan'ın ve Blog Yazarı Arkadaşım Yağmur İpar'ın daveti üzerine,  blog yazarı birçok arkadaşımla birlikte tadım etkinliği için  Ali Baba Nargile ve Restaurant'aydık. 


                                        


Ali Baba Nargile 1993'de Tophane'de Ali Yoğurtçu tarafından kurulmuş ve alanında bir marka olmuş, şimdi de Ali Beyin oğlu Met Yoğurtçu bu başarıyı bir adım daha ileriye taşıyarak ve işin içine lezzeti de katarak , Ortaköy'de Ali Baba Nargile ve Restaurant  adı altında ikinci şubeyi açmıştır.Mert bey'de gerek nargile servisindeki titizlik ve kalite, gerekse dünya mutfağından seçme lezzetlerle hedefini belirlemiş...                        Restaurant bölümüne geldiğinizde ilk önce mekan tasarımı sizi etkiliyor. Beyaz ve açık renklerin hakim olduğu ortam sizi büyülüyor. Nargile sevenleri ise kırmızı rengin hakim olduğu bölüm karşılıyor.


                                            


Her iki bölümün tasarımı farklı ama iç içe ...Bunların yanında VIP yemek odalarını tüm özel organizasyonlarınız için tercih edebilirsiniz. Lezzetleri sevdiklerinize evinizin ortamında gibi tattırmak ve özel hissetmek için Ali Baba Restaurant VIP yemek odaları bunun için ideal...


                                         


Restaurantın mutfağının açık olması, hijyene önem verilmesi,  sağlıklı ve taze ürünleri müşterilerine sunulması kurumun kendine olan güveninin göstergesidir.        16 Kasım da gerçekleşen blogger toplantımız için Yağmur ve annesi Raife hanımla erkenden yola çıktık. Hava güzeldi,trafikte yollarda oyalanmak istemedik. Düşündüğümüz gibi olmadı erkenden Ortaköy ' deydik. Bu vesile ile etkinlik öncesi blogger arkadaşlar ve sevgili Ohannes ile sohbet etme fırsatı bulduk.


   

Sevgili Ohannes, Arzu (lezzettramvayı) ve Emel'le  (eymininmutfagından)
       

Yağmur (yemeksohbetleri),Gülay (gülaymutfakta) ve Raife Hanım 'la ... Keyifli bir sohbet...
Tam saatinde başlayan etkinliğimizde sıra bu leziz yemekleri tatmaya gelmişti.

Sunumlara hayran kaldık.Özellikle kışın daha çok tükettiğimiz çorbanın  hemen soğumaması için şirin dökme tencerede ikram edilmesi bizden tam puan aldı.


                    


Ara sıcaklarda fındık lahmacunlar, kebap ve saç kavurma lezzetini tattığımız çeşitler... Herbiri birbirinden lezzetliydi. Ama çeşitler bu kadar değil, Ali Baba Restaurant'ın siz değerli misafirlerine sunduğu enfes bir menü var.

                              

Bunlardan bazıları...Günün sonunda blogger arkadaşlar...Bu özel günün sonunda  kahvelerimizi içip Ali Baba Nargile ve Restaurant'tan ayrıldık. Misafirperverliği için Mert Yoğurtçu'ya, davet için Ohannes Kan'a ve arkadaşım Yağmur İpar'a çok teşekkür ederim.

Ayrıca serpme kahvaltı keyfini grupanya.com da yer alan kampanya ile yaşayabilirsiniz.
 Birgün yolunuzun  Ali Baba Nargile & Restaurant'a düşmesi dileğiyle adres:


Adres :   Ortaköy Mah. Muallim Naci Cad. No: 43 / 1 B2   Beşiktaş  /İstanbul 

Tel      : 0212 327 18 28 

1 yorum:

  1. Canım benim iyi ki geldin. Güzel bir yazı olmuş. Çok teşekkür ederim. Sevgiler. :) <3

    YanıtlaSil